Pardubické Charitě pomáhá generál
11. května 2020 Oblastní charita Pardubice

Pardubické Charitě pomáhá generál

(Pardubice) V úterý 6. května v Oblastní charitě Pardubice přivítali návštěvu generála Petra Pavla z nadačního fondu Spolu silnější zaměřeného na pomoc jednotlivcům i organizacím, kterým do života vstoupila koronavirová krize.

V souvislosti s pandemií COVID-19 musela Oblastní charita Pardubice značně navýšit náklady terénní péče o seniory, nemocné a umírající, zejména na zajištění osobních ochranných pomůcek pro zdravotní sestry, pečovatelky a dobrovolníky, kteří denně zajišťují péči o více jak 600 pacientů a klientů.

„I díky významné podpoře nadace Spolu silnější, můžeme dál poskytovat péči, na kterou jsou uživatelé našich služeb zvyklí a zajistit kvalitní ochranné pomůcky pro všechny naše pracovníky a chránit tak tuto nejohroženější skupinu,“ uvedla Marie Hubálková, ředitelka Oblastní charity Pardubice.

Během své návštěvy se generál Pavel živě zajímal o to, jak pardubická Charita pomáhá. Zvenčí nahlédl do Odlehčovacích služeb Červánky, pozdravil se se sestrami a pečovatelkami a v charitním skladu potravinové pomoci a sociálním šatníku pomohl s přípravou potravinových balíčků pro potřebné a dalším.

„Jsem moc rád, že jsem mohl navštívit pardubickou Charitu a informovat se o její pomoci potřebným, jejíž šíře mě opravdu překvapila. Je tu spousta skvělých lidí, kteří si rozhodně zaslouží podporu od nás všech,“ uvedl na závěr své návštěvy generál Petr Pavel.

Bc. Jan Lohynský

PR pracovník
Tel.: 775 296 842 E-mail: 5eBra.icf7c-T65j4mnzRb8mXbpoO1p