Zajištění potravinové a další pomoci čekatelům na azyl na Hůrkách   Zobrazit fotogalerii
7. května 2022 Pomoc Ukrajině

Zajištění potravinové a další pomoci čekatelům na azyl na Hůrkách  

Oblastní charita Pardubice cítí potřebu uvést na pravou míru dohady kolem situace romských žadatelů o azyl čekajících v nouzovém ubytování na Hůrkách. 

V pondělí během dne přicestovalo do pardubického KACPU asi padesát ukrajinských Romů. Po vstupních procedurách se ukázalo, že bude nutné čekat nějaký čas, než se k jejich dokladům a státní příslušnosti vyjádří povícero okolních zemí. Kolem pondělní půlnoci byli ubytovaní v hasičských stanech na Hůrkách a spolu s hasiči jsme vyložili z charitní dodávky první várku základních potravin, plastového nádobí apod.

V úterý ráno proběhlo první šetření situace na místě (Oblastní charita Pardubice + tlumočník od policie), od té doby dále třikrát za den podle zjištěných potřeb Oblastní charita Pardubice zajišťuje zásobování a podle vyjádření charitního koordinátora dobrovolnické služby a potravinové pomoci v KACPU Miloše Láška uskutečnila závoz pomoci přes půl tuny potravin, drogerie, hygienických potřeb a dále oblečení, bot, kočárků a domácích potřeb z charitní veřejné sbírky a ze zásob Sociálního šatníku.
 
Oblastní charita Pardubice se vyjadřuje pouze k zajištění potravinové a další pomoci, kterou více než dva měsíce zajišťuje pro uprchlíky čekajících v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině.