Pouť lidí dobré vůle tří Charit - pěšky, na kole, autobusem i online - 2. října

Pouť lidí dobré vůle tří Charit - pěšky, na kole, autobusem i online - 2. října

Již potřetí Oblastní charita Pardubice, Farní charita Chrudim a Oblastní charita Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži 2. října. Mši svatou obětovanou na úmysly poutníků bude celebrovat Mons. Jan Paseka, generální vikář Královehradecké diecéze, a bude vysílána také živě na YouTube kanálu Oblastní charity Pardubice. 

Pro zájemce bude též vypraven autobus z Pardubic a Chrudimi. Těšit se můžete na společné posezení, koncert pěveckého sboru Salvátor pod vedením Tomáše Židka či přednášku o historii poutního místa Františka Jiráska, v programu nezapomínáme ani na děti.

Pouť konaná v rámci celorepublikového Dne Charity je jednou z akcí, kterou Charity upozorňují na potřebu péče o seniory, nemocné, umírající a jejich blízké. Jak řekla Marie Hubálková, ředitelka pardubické Charity: „Osmdesát procent z nás si přeje odejít z tohoto světa doma v kruhu svých blízkých a díky charitní domácí hospicové péči jsme schopni poskytnout pacientům a pečujícím čtyřiadvacetihodinovou podporu našeho hospicového týmu. Vedle odborné péče si zároveň uvědomuji i sílu modlitby za nemocné, trpící a umírající i za lidi, kteří o ně pečují, za naše zdravotní sestry, lékaře, psychology či sociální pracovníky.“

Bezplatnou domácí hospicovou péči Oblastní charita Pardubice může poskytovat díky dárcům a sponzorům a dalším akcím pro veřejnost, jako je benefiční výroba adventních věnců, Charitní ples. Na podporu domácího hospice je určena i část z darů Tříkrálové sbírky.

Rezervace místa v autobusu Pardubice - Chrudim - Luže a zpět: 

Vojtěch Gottwald, gottwald@charitapardubice.cz, 733 161 618

Živý přenos mše svaté, konzertu a přednášky o historii poutního místa:

Bc. Jan Lohynský

PR pracovník
Tel.: 775 296 842 E-mail: 5eBra.icf7c-T65j4mnzRb8mXbpoO1p