Na vlastní kůži…
19. října 2020 Oblastní charita Pardubice

Na vlastní kůži…

Jsem sestra a prodělala jsem Covid.  Nebyla to obyčejná ,,chřipečka“. Ač jsem zdravá, tak si virus se mnou zákeřně pohrával. Když jsem myslela, že je poražen, tak udeřil znovu. Přesto se řadím mezi pacienty, kteří měli průběh spíše lehčí. Nebyla jsem hospitalizována, nedusila jsem se…

Musela jsem projít touto zkouškou, abych si připomněla, že zdraví je dar, nikoli samozřejmost. Možná budu ještě více rozumět našim pacientům a dokážu se lépe vcítit do jejich utrpení.

Jestli s opatřeními vlády souhlasíme či ne, není podstatné. Mít právo na vlastní názor ještě neznamená hazardovat se zdravím vlastním či bližních. Nebojím se Covidu.  Obávám se kolapsu zdravotnictví. Všichni, kteří křičíte, že chcete dýchat čistý vzduch bez roušek, i Vy kteří častujete zdravotníky, že si svoje zaměstnání vybrali, třeba zítra můžete dýchat s podporou ventilátoru (bez roušek).

- veem -

Všechny služby Oblastní charity Pardubice nadále zůstávají v provozu za zvýšených hygienických opatřeních. Chráníme sebe i naše klienty, chráníme Vás. Děkujeme, že to děláte také tak.