Mizerná novinářská práce serveru iDNES.cz poškodila Oblastní charitu Pardubice * aktualizováno
28. května 2021 Oblastní charita Pardubice

Mizerná novinářská práce serveru iDNES.cz poškodila Oblastní charitu Pardubice * aktualizováno

Jistě by se vám nelíbilo, pokud by vás někdo nepodloženě spojoval se zdrogovaným řidičem a psal o vás nepravdy. Přesně toto se Oblastní charitě Pardubice díky článku na portálu iDNES.cz stalo. Hned v úvodu článku redaktor Marek Votke tvrdil: „Ujíždějící řidič červené Fabie patřící Oblastní charitě Pardubice si vůbec nedělal starosti s hustým provozem.“

A přitom stačila maličkost, kterou dokáže každé gramotné dítě – pořádně si prohlédnout  fotografii, kterou spolu s článkem autor zveřejnil. Ano, na autě je znak Charity, vedle něho je však napsáno "Oblastní charita Nové Hrady u Skutče". Seriózní novinář by zvedl telefon a zavolal do Charity v Nových Hradech, kde by se dozvěděl, že auto bylo prostřednictvím bazaru prodáno a vůbec se o charitní vozidlo nejedná.

Samotný server iDNES.cz článek navíc později „opravil“: „Ujíždějící řidič červené Fabie, která ještě nedávno patřila Oblastní charitě Nové Hrady, si vůbec nedělal starosti s hustým provozem.“ Nevíme, zda si ověřovali tvrzení „ještě nedávno“ a především nevíme, proč informace, že auto mělo nějakého konkrétního předchozího majitele, je pro iDNES.cz tak podstatná. Je stejně absurdní, jako kdyby uvedli předchozího majitele například pana Nováka.

Zveřejnění nepravdy na internetu vedoucí k domněnkám, že řidič pod vlivem drog měl něco společného s Charitou a dokonce Oblastní charitou Pardubice, vystavuje naše zdravotní sestry a pečovatelky nepříjemným otázkám. Spojovat obětavé charitní pracovnice a pracovníky, kteří dělají poctivou práci i za náročných podmínek, s odsouzeníhodným chováním zdrogovaného řidiče, rozhodně není fér!

... Aktualizováno ...
NECÍTÍME OSOBNÍ ZÁŠŤ A DĚKUJEME ZA OMLUVU.
 
Dobrý den,
odpoledne jsem na vašem facebookovém profilu zahlédl post o "mizerné práci redaktora iDNES.cz". Chtěl bych se vám tímto omluvit za svou skutečně hloupou chybu, je pravda, že stačilo zvednout telefon a ověřit si jednoduchou informaci. Článek jsem zpracovával rychle krátce před koncem mé pracovní doby a vůbec mi nedošlo, jak vás to může poškodit. Výmluvy nehledám, chybu si uvědomuji, již mě na ni upozornili i kolegové.
V čem jsem ale nevinně jsou pozdější úpravy textu - vámi citované "Redaktor serveru iDNES.cz článek navíc později „opravil“: „Ujíždějící řidič červené Fabie, která ještě nedávno patřila Oblastní charitě Nové Hrady, si vůbec nedělal starosti s hustým provozem.“ Nevíme, zda si tentokrát ověřoval své tvrzení „ještě nedávno“ a především nevíme, proč informace, že auto mělo nějakého konkrétního předchozího majitele, je pro autora tak podstatná. Je stejně absurdní, jako kdyby uvedl předchozího majitele například pana Nováka."
Chápu, že pod textem je mé jméno, ale tyto úpravy jsem už neprováděl. Upřímně jsem v té době už nejspíš seděl u televize a sledoval MS v hokeji. Kolegové informaci zkrátka ověřili a uvedli, chyba je pouze ta, že jsem to neudělal já hned při prvotním sepisování textu.
Ještě jednou se moc omlouvám, mrzí mě, pokud vám to znepříjemnilo práci. Věřte, že mně také.
S pozdravem
Marek Votke
(snad seriózní) redaktor MF DNES a iDNES.cz

Bc. Jan Lohynský

PR pracovník
Tel.: 775 296 842 E-mail: 5eBra.icf7c-T65j4mnzRb8mXbpoO1p