Běh Univerzity Pardubice podpořil Domácí hospic Oblastní charity Pardubice
8. října 2022 Benefiční akce

Běh Univerzity Pardubice podpořil Domácí hospic Oblastní charity Pardubice

Již podruhé byl tradiční Běh Univerzity Pardubice věnován na podporu Domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice.

V rámci programu Podzimních městských slavností Pardubic se 8. října z Pernštýnského náměstí vydali na 2,5 kilometru dlouhou trať běžci, cyklističtí závodníci, jezdci na koloběžkách i jednokolkách, mezi závodníky nechyběli dokonce ti, kteří se benefičního běhu účastnili s dětskými kočárky či se psy. Dobrovolné zápisné, které ve výsledném součtu dosáhlo 13.530,- Kč, podpoří Domácí hospicovou péči Oblastní charity Pardubice.

Jak řekla Veronika Pilcová, staniční sestra Domácího hospice Pardubice: „Tradiční podpory Univerzity Pardubice si velice vážíme, nejen pokud jde o finanční pomoc, děkujeme také za možnost představovat naši službu veřejnosti.  Vědět o možnostech 24 hodinové podpory Domácí hospicové péče může být velice důležité při rozhodování blízkých, kteří chtějí svým rodinným příslušníkům umožnit zemřít doma v kruhu těch, kteří je mají rádi.“

 

Domácí hospicovou péči Oblastní charita Pardubice poskytuje prostřednictvím dvou středisek v Pardubicích a Holicích. Hospicové týmy zahrnují lékaře se specializací v paliatrii a dalších oborech, zdravotní sestry, psychology, psychiatry, sociální pracovníky, pečovatele a pečovatelky. Pacientům a jejich rodinám pardubická Charita nabízí také pobytové a terénní Odlehčovací služby, služby Půjčovny kompenzačních pomůcek a pomoc Ambulance paliativní medicíny.

Další akcí, na které pardubická Charita spolupracuje s Univerzitou Pardubice, je blížící se tradiční vyrábění Adventních věnců pro Domácí hospic, při kterém studenti a zaměstnanci vyrábějí adventní věnce a jejich prodej podporuje rovněž tuto potřebnou službu. Pokud nejste studentem či zaměstnancem Univerzity Pardubice, můžete se zapojit do této benefiční akce na vyrábění určeném veřejnosti 16. a 18. listopadu od 8 do 18 hodin v Salesiánském klubu mládeže v Pardubicích na Zborovském náměstí 2018.

Bc. Jan Lohynský

PR pracovník
Tel.: 775 296 842 E-mail: 5eBra.icf7c-T65j4mnzRb8mXbpoO1p