Loly Růža na Festivalu pod duhovým křídlem

Stalo se už tradicí, že před samotným podzimním udílením cen Duhové křídlo pracovníkům a dobrovolníkům ze sociálních služeb, se v kraji konají dvě regionální kola Festivalu pod duhovým křídlem. Tady klienti sociálních služeb předvádějí krátká vystoupení, která pro tuto příležitost nacvičili se svými sociálními pracovníky. Po Poličce přišly na řadu i Pardubice, kde vystupující pozdravili 1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, radní Pardubického kraje Pavel Šotola a zástupkyně Národní rady osob se zdravotním postižením Radka Svatošová.

„Viděli jsme spoustu energie a krásných nápadů jak v tanečních scénkách, tak v hudebních vystoupeních. Poděkování patří jak vystupujícím, tak všem, kteří jim s tím pomáhají, šijí kostýmy, shánějí a vyrábějí rekvizity a pravidelně zkoušejí. Podle nadšených tváří účastníků všechno to úsilí stálo za to,“ poznamenal Pavel Šotola, radní kraje pro sociální péči a neziskový sektor.

Fanouškovskou atmosféru pomohli dotvořit studentky a studenti zdravotnických škol z Pardubic a Chrudimi, Střední průmyslové školy potravinářství a služeb Pardubice a také Střední průmyslové školy elektrotechnické Pardubice. S organizací pak pomáhali dva dobrovolníci z chráněného bydlení Domova do Kuňkou, kterým patří velký dík.

Zdroj: https://www.pardubickykraj.cz/aktuality/96496/carmen-andele-i-cervena-karkulka-festival-pod-duhovym-kridlem-nabidl-spoustu-kreativity-klientu-socialnich-sluzeb