Setkání blízkých
18. srpna 2020 Domácí hospic

Setkání blízkých

Na Mikulovické faře se 18. července uskutečnilo první setkání lidí, o jejichž blízké pečovala pardubická Domácí hospicová péče.

Jak řekla staniční sestra Veronika Pilcová: „Nešlo o smutnou událost, ale o milé setkání lidí, se kterými jsme si prošli intenzivní a náročnou částí jejich životů. Někteří z nich si procesem starání o umírající blízkou osobu procházeli vůbec poprvé ve svém životě. Bylo tedy pro mne i mé kolegyně důležité, aby si uvědomili, že v tom nikdy nejsou sami. Přály jsme si, aby si své zkušenosti z této těžké životní situace předali mezi sebou a zpětně mohli vyjádřit svůj strach, obavy, ale podělit se i o radostné chvíle se svými blízkými. Byl to čas pro ně, pro rodinu. Bylo pro nás důležité, aby věděli, že se rozhodli správně – nikdo z nás nechce umírat sám za zavřenými dveřmi. Svým rozhodnutím dopřáli svým milovaným pocit blízkosti, rodiny, sounáležitosti a podpory na sto procent a bylo potřeba, aby to oni sami věděli…“  

Domácí hospicovou péči Oblastní charita Pardubice poskytuje na základě předpisu lékaře prostřednictvím svých dvou středisek v Pardubicích a Holicích 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Pro více informací naleznete zde, či oslovte přímo staniční sestru Veroniku Pilcovou (734 435 166, vpilcova@charitapardubice.cz).