PŘÍBĚH MĚSÍCE: Doučování dětí je výzva

PŘÍBĚH MĚSÍCE: Doučování dětí je výzva

Nadchla vás pomoc druhým? Chcete přispět k rozvoji dnešní mládeže? Tak to je pro vás doučování přes Oblastní charitu Pardubice ta správná volba.

K této formě pomoci jsem přišla přibližně před půl rokem, kdy Péťa byla ve 3. třídě a měla týden před opravnými zkouškami z českého jazyka. Přišlo mi to jako nedosažitelný cíl, ale bylo mi řečeno, že i sebemenší pomoc se hodí. Jelikož miluji výzvy, šla jsem do toho. Měly jsme přesně týden do zkoušek. Po mém příchodu do rodiny jsem zažila malý kulturní šok z důvodu jiného nastavení priorit rodiny. Dá se říci, že kulturní šok zažívají lidé v rámci objevování kultur světa, ale opravdu mě nenapadlo, že by se to mohlo stát i v blízkosti mého rodného města. Šly jsme do toho po hlavě. Překonávaly jsme všelijaké nástrahy a hlavně překonávaly samy sebe. Společnými silami jsme se posouvaly dál a nakonec Péťa reparát zvládla. Výzva pokořena!

Ilostrační foto: Pomoc rodinám s dětmi

Ač to bylo mnohdy těžké a na pokraji zoufalství, vždy jsme našly novou cestu, jak se s učivem poprat. Předávání znalostí mě naplňuje a cítím nový zvláštní pocit. Pocit, který dává dobrovolná služba. Ten pocit není obyčejný, je naplněný. Naplněný mnou. Mými vlastními poznatky, pocity i novými zkušenostmi získanými během mé dobrovolnické činnosti.

A to mě baví. V doučování pokračuji dál a hned přede mnou stojí další výzvy, které jsou mým hnacím motorem vpřed.

Vlaďka Zdeňková

Související články

Banner Podpořte nás
 

Kontakt

Oblastní charita Pardubice

V Ráji 732, 530 02 Pardubice

Tel.: 466 335 026, 775 296 843

E-mail: info@charitapardubice.cz

IČ: 464 92 160

 

Číslo účtu: 1201207379/0800 

Česká spořitelna, a. s.

 

Sbírkové konto na podporu rodin v nouzi: 2800235245/2010

Fiobanka, a. s.

 

Sbírkové konto na podporu domácí hospicové péče: 2300796054/2010

Fiobanka, a. s.

 
 

POMOC RODINÁM

                 

 
 

Daruj správně

 
 

Prtojekt SaS